Wspieramy ultramaratończyków

10-11 sierpnia odbędzie kolejna edycja ultramaratoru organizowanego na mazurach. Ultramazury to wydarzenie w ramach którego można wziąć udział w biegach długodystansowych na 100,70, 30 i 10 km. Biegi organizowane są w pięknej, naturalnej scenerii Warmii i Mazur w miejscowości Stare Jabłonki. Trasa biegów wiedzie przez najpiękniejsze rejony mazur wokół jezior i przez lasy.

Przebiegnięcie 100 km jest nie lada wyzwaniem. Po takim dystansie organizm jest wycieńczony i każdy zawodnik wie jak ważne jest podczas długodystansowym biegów odpowiednie nawodnienie. Biegacze potrzebują nawadniać organizm nie tylko wodą, ale również izotonikami uzupełniającymi ubytki składników mineralnych w organizmie spowodowanych wycieńczeniem organizmu. Na rynku jest wiele produktów mających za zadanie nawodnienie organizmu, jednak w większości są to produkty zawierające sporo konserwantów i szkodliwych substancji. Dlatego bardzo popularna wśród sportowców jest woda kokosowa. Czy faktycznie warto pić wodę kokosową zamiast zwykłej wody podczas uprawiania wycieńczających sportów? Tak, ponieważ woda kokosowa uzupełnia wartości odżywcze, które tracimy podczas uprawiania sportu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wpływu wody kokosowej na organizm to koniecznie przeczytaj artykuł naszego dietetyka Anety Korzenieckiej „Woda dla sportowców„.

Z myślą o osobach dbających o zdrowie wprowadziliśmy nasze wody kokosowe Livity, dlatego też nie zabraknie naszego wsparcia na Ultramazurach! 🙂

Każdy z uczestników biegu będzie mógł napić się naszej naturalnej wody kokosowej. Nie zabraknie też atrakcji dla osób, które odwiedzą w ten weekend wydarzenie w Starych Jabłonkach. W punkcie startowym biegu powstaną „Delikatesy De Care” w których będzie można zakupić produkty marki Livity.

Zapraszamy na Ultramazury do Starych Jabłonek!

 

 

 

 

 

Wróć do poprzedniej strony